fbpx Nevypusť duši | Kamba

Nevypusť duši

Duševní zdravověda aneb jak nevypustit duši nejen při studiu18:30 - 19:30

Každodenní péče o duševní zdraví a základy duševní zdravovědy aneb jak nevypustit duši. Přijďte zjistit, proč je důležité se o svoji duši starat. Seznámíme vás s pár praktickými tipy, jak na to, včetně meditační techniky mindfulness a pár účinných metod pro zvládání stresu. Čeká vás úvod do sedmi zásad zdravé psychohygieny, pár slov o relaxačních technikách a něco málo o syndromu vyhoření – tedy spíše o tom, jak mu díky pracovní duševní hygieně předcházet. Na závěr se dotkneme i možností odborné pomoci v případě duševních obtíží. Dozvíte se, jak taková odborná pomoc může vypadat, a kdo ji nabízí.

Bude prostor pro otázky i diskusi a na památku si můžete odnést třeba 7 zásad zdravé psychohygieny nebo Manuál pro blízké, který radí, co můžete udělat pro blízkého, který se potýká s duševními obtížemi.

-

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a informuje Česko o duševním zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

KAMBA VSTUPENKY