fbpx PhDr. Milada Záborcová, Ph.D. | Kamba

PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.

PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.

Chápete, co nechápou senioři? / 19:00 - 20:15

Jaké úhly pohledu v rámci komunikace se seniory je dobré vzít v úvahu, aneb klíčové cíle i rizika při vzdělávání generace 3. věku.

Jste přímými účastníky komunikace se seniory, zajímá Vás jejich emoční i hodnotový svět, chcete sdílet i nabývat zkušenosti z oblasti vzdělávání určeného věkově pokročilejším generacím?

Možná jste se setkali s pocitem, že cesta k vzájemnému porozumění se seniorem může být obtížná, že je těžké proniknout do způsobu uvažování starších lidí, nebo si kladete otázku, jak si vysvětlovat jejich určité jednání či chování. Společně se prostřednictvím Vašich zkušeností, dotazů i příkladů z mé vlastní letité praxe vypravíme právě do těchto náročných oblastí, kde se v komunikaci setkávají rozdílné generace.

Práce se seniory má svá specifika, může být naplňující, náročná, emočně štědrá. Senioři přinášejí prostřednictvím svých životů mnohé hodnoty, které nás mohou obohatit. Jak můžeme reagovat na jejich potřeby my? Pojďme si společně vyzkoušet, s čím vším se lze v roli vzdělavatele našich nejstarších klientů setkat.